Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Pokój i dobro! Zapraszamy do oglądania galerii. Msza święta z udziałem dzieci - Niedziela godz. 12.00. Bł. Ojcze Rafale z Proszowic wstawiaj się za nami i wypraszaj pokój dla świata.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

12 Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

12 Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę procesji Bożego Ciała. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się codziennie po wieczornej Mszy św. i jest połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Przyjdźmy, aby ubogacić nasze życie obecnością Boga. Niech nie zabraknie dzieci do sypania kwiatów i ministrantów oraz nas samych. Odrzućmy obojętność, wykręt czy lenistwo.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

- w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. codzienny. O godz. 1715 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a o godz. 1800 sprawowana będzie Msza święta. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, których będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu podczas procesji.

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie oktawy Bożego Ciała.Porządek Mszy św. codzienny. O godz. 1800 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz na RYNKU – Apostolat Maryjny i Mężczyzn św. Józefa

II ołtarz przy AGROMIE – OSP Proboszczewice

III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Żeglarzy

IV ołtarz przy GIMNAZJUM – OSP Bartochów.

Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najmilszy Jezu możemy uzyskać odpust zupełny.

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

4. Letnia Akademia Opery i Operetki, Burmistrz Warty i Dyrektor Warckiego Centrum Kultury zapraszają dzisiaj na koncert Popiół i Diament, Historia Polski w Muzyce. Koncert o godz. 1700 przed kościołem.

5. We środę 22.06. będziemy gościć neoprezbiterów: fr. Leoncjusza Karpete, fr. Tobiasza Strzeleckiego, fr. Natalisa Stube, fr. Waldemara Jagiełę, fr. Pawła Nycko. Zapraszamy na Mszę św. prymicyjną o godz. 1830.

6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Liceum w piątek o godz. 830. Zapraszamy uczniów, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

7. W sobotę 25.06. spotkanie dla ministrantów o godz. 1600 z poczęstunkiem.

8. Za tydzień 26.06. zapraszamy na Jubileuszowy Koncert w wykonaniu Chóru Męskiego Lutnia. Początek koncertu o godz. 1700 w kościele.

9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Elektroniczny detoks – O zagrożeniach, jakie niesie dla dzieci i nastolatków wielogodzinne przebywanie przed ekranem oraz Będziesz kim jestem – Dzieci patrzą, od nas uczą się szacunku, wyrozumiałości i troski o osoby słabe i potrzebujące opieki.

10. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: ŚP. Stanisław Smus. Wieczny odpoczynek…

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – świętośw. Antoniego z Padwy, patrona wielu z nas, a szczególnie dzieci. Msze św. przy ołtarzu św. Antoniego z poświęceniem lilii o godz. 700, 900, 1600 z błogosławieństwem indywidualnym dzieci i o 1830. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie.

- we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp-a i męczennika,

- w środę – wspomnienie bł. Jolanty, księżnej kaliskiej, zakonnicy,

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W naszym kościele Msze św. o godz.: 700, 900, i 1600. Po Mszy św. o godz. 1130 z kościoła św. Mikołaja wyruszymy w procesji eucharystycznej, która jest symbolem naszego pielgrzymowania z Chrystusem. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy dla Pana Jezusa nasze serca. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w procesji, a szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, służbę liturgiczną, grupy parafialne oraz panów i panie do niesienia feretronów i chorągwi.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz na RYNKU – Mieszkańców Tomisławic

II ołtarz przy AGROMIE – Mieszkańców Mikołajewic

III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Myśliwych

IV ołtarz przy GIMNAZJUM – Mieszkańców Zagajewa

Na zakończenie oktawy w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa prosimy:

I ołtarz na RYNKU – Apostolat Maryjny i Mężczyzn św. Józefa

II ołtarz przy AGROMIE – OSP Proboszczewice

III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Żeglarzy

IV ołtarz przy GIMNAZJUM – OSP Bartochów.

Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo czerwcowe odśpiewamy podczas procesji. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

- w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600.

4. Letnia Akademia Opery i Operetki, Burmistrz Warty i Dyrektor Warckiego Centrum Kultury zapraszają na koncert Popiół i Diament, Historia Polski w Muzyce, który odbędzie się 19 czerwca (w niedzielę) o godz. 1700 na placu przed kościołem.

5. W wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela 23 czerwca
o godz. 1715 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a o godz. 1800 sprawowana będzie Msza święta. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, których będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu podczas procesji.

6. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Trynitarna tożsamość chrześcijaństwa – jak wiara w Trójcę Świętą wyróżnia nas spośród innych religii – pisze ks. Przemysław Artemiuk.

7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022 r.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 900 i o 1830 – Msza św. wypominkowa. Kartki z imionami zmarłym możemy zostawić w zakrystii.

- w środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej,

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

2. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny – szczególnie O. Robertowi –
życzymy: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów na każdy dzień życia.

3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600.

4. Adoracja Pana Jezusa w naszym kościele w każdy czwartek od godz. 800 do 1830. Znajdźmy chwilę czasu, aby przyjść i umocnić swoją wiarę.

5. W sobotę 11 czerwca odbędzie się regionalny dzień braterstwa FZŚ z Regionu Łódzkiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1000 koronką franciszkańską, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. powołań  sympatyków św. Franciszka.

6. Społeczność Szkoły Podstawowej w Warcie zaprasza 11 czerwca na Święto Szkoły. Spotkanie poprzedzi barwny korowód, który przejdzie o godz. 1500 z ul. Świętojańskiej na Stadion Miejski. W programie m.in. występy dzieci, mecze i biegi, loteria i licytacje. Więcej informacji na plakacie.

7. Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Sieradzu
12 czerwca; rozpoczęcie Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1200. Od 1430 do 1900 Piknik rodzinny w Sieradzkim Parku Etnograficznym. Więcej informacji na plakacie i w internecie.

8. Letnia Akademia Opery i Operetki, Burmistrz Warty i Dyrektor Warckiego Centrum Kultury zapraszają na koncert Popiół i Diament, Historia Polski w Muzyce, który odbędzie się 19 czerwca o godz. 1700 na placu przed kościołem.

9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: – Tak zaczęło się moje nawrócenie, oraz – Więcej NATO u granic Rosji.

10. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.

1. Dzisiaj odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól: o godz. 1400 w Zagajewie i o 1530 w Raczkowie.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy dni odnowy wewnętrznej:
I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

- we wtorek – święto Nawiedzenia NMP,

- w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Pamiętamy w modlitwie
o wszystkich dzieciach,

- w I czwartek – modlić się będziemy o nowe powołania do Służby Bożej
w Kościele,

- w I piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, których omadlamy we Mszy św.
o godz. 1600. Spowiadamy pól godziny przed każdą Mszą świętą.

- w I sobotę – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP na godz. 1930. Rozpoczniemy także nowennę do św. Antoniego.

- w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele katolickim okres wielkanocny.Mszą św.
o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie wspólnoty FZŚ, a po niej zapraszamy sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania w klasztorze.

3. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny i jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600.

5. Adoracja Pana Jezusa w naszym kościele w każdy czwartek od godz. 800 do 1830. Znajdźmy chwilę czasu, aby przyjść i umocnić swoją wiarę.

6. Siostry Bernardynki składają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wzięły udział w kiermaszu w dniu 22 maja br., i zapewniają o gorliwej modlitwie za wszystkich ofiarodawców. Zebrane na kiermaszu środki, w wysokości 7.330,00 zł wykorzystane zostaną na remont kościoła.

7. Są jeszcze 4 miejsca na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 4 czerwca br. Wyjazd z klasztoru o godz. 740. Koszt 100 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.                                                     

8. Rozpoczął się III Regionalny Konkurs im. Ireneusza Ślipka: „Historia pod lupą - ty też możesz być badaczem historii swojej małej ojczyzny”. Owocem konkursu będzie lista ofiar drugiej wojny światowej i czasu powojennego (lata 1945 - 1946) pochodzących z Gminy Warta. Organizatorzy konkursu proszą wszystkich, którzy mają dokumenty, fotografie i wiedzę o ofiarach okresu wojny i lat powojennych o podzielenie się materiałami ze szkołami podstawowymi w poszczególnych miejscowościach Gminy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 listopada 2022 r.

9. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.


 

 

6 Niedziela Wielkanocy 22.05.2022 r.

6 Niedziela Wielkanocy 22.05.2022 r.

1. Dzisiaj odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól: od godz. 1400 w Bartochowiei o 1530 w Łabędziach – Gołuchach. W przyszłą niedzielę 29 maja: w Zagajewie o 1400 i Raczkowie o godz. 1530.

2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki św. Ojca Naszego Franciszka z Asyżu,

- we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

- w czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera, i Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

- w piątek – rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego,

- przyszłą niedzielę – przypada uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego.

3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny i jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych.

5. Adoracja Pana Jezusa w naszym kościele w każdy czwartek od godz. 800 do 1830. Znajdźmy chwilę czasu, aby przyjść i umocnić swoją wiarę.

6. Siostry Bernardynki zapraszają dzisiaj na Kiermasz wyrobów własnych: Serce dla Matki Kościoła. Kiermasz odbędzie się w ogrodzie Sióstr, a zebrane środki są posłużą na remont Kościoła.

7. Jak budować szczęście w małżeństwie? To temat spotkania w kościele św. Mikołaja, które poprowadzi dzisiaj o godz. 1600 P. Mieczysław Guzewicz.

8. Organizujemy z Parafią Św. Mikołaja wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 4 czerwca br. Wyjazd z klasztoru o godz. 740. Koszt 100 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

9. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: – Ratowanie kredytobiorców oraz

– Pusty spichlerz Europy.

11. W przedsionku kościoła są do zabrania bezpłatne zeszyty nt. Nastolatki w wirtualnym tunelu – poradnik dla rodziców, który opowiada jak towarzyszyć młodzieży w wirtualnym świecie.

12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności ŚP. Zuzanna Bartczak, której pogrzeb jutro o godz. 1400. Wieczny odpoczynek…
 

 

5 Niedziela Wielkanocy 15.05.2022 r.

5 Niedziela Wielkanocy 15.05.2022 r.

1. Po przerwie wracamy do obrzędu błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosić będziemy Miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla rolników i o oddalenie klęski głodu, ognia i wojny. Msza święta i obrzęd błogosławieństwa pól dzisiaj o godz. 1400 w Małkowie i o godz. 1530 w Dusznikach.

W przyszłą niedzielę 22 maja: w Bartochowie o godz. 1400 i Łabędziach – Gołuchach o godz. 1530.

2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski,

- we wtorek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika,

- w środę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,

- w piątek – święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, a szczególnie O. Sławomirowi, proboszczowi naszej zakonnej parafii i gwardianowi klasztoru, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych.

5. Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa do naszego kościoła w każdy czwartek od godz. 800 do 1830.

6. Siostry Bernardynki zapraszają na Kiermasz wyrobów własnych pt: Serce dla Matki Kościoła. Kiermasz odbędzie się w ogrodzie Sióstr w przyszłą niedzielę. Zebrane środki są przeznaczone na remont Kościoła Sióstr.

7. Jak budować szczęście w małżeństwie? To temat spotkania, które poprowadzi Mieczysław Guzewicz w kościele św. Mikołaja w przyszłą niedzielę o godz. 1600.

8. Organizujemy z Parafią Św. Mikołaja wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 4 czerwca br. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem w sobotę 21 maja o godz. 1000, a dla ministrantów o godz. 1600.

10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: – Kościół – przestrzeń dla dzieci –Co możemy zrobić jako rodzice, żeby nasze dziecko wytrzymało w kościele dłużej niż 20 minut?

11. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

12. Po błogosławieństwie odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli i zawierzymy naszą Ojczyznę Bożemu Miłosierdziu.

 

4 Niedziela Wielkanocy 8.05.2022 r.

4 Niedziela Wielkanocy 8.05.2022 r.

1. W tygodniu modlitw o powołania do Służby w Kościele, w liturgii przeżywamy:

- w poniedziałek – urocz. św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni,

- w czwartek – wspomnienie św. Leopolda Mandiciaz Hercegnovi, prezbitera,

- w piątek – po Mszy św. o godz. 1830 rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie, które są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników,

- w sobotę – święto św. Macieja, apostoła

- za tydzień na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej.

2. Po przerwie wracamy do obrzędu błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosić będziemy Miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla rolników i o oddalenie klęski głodu, ognia i wojny. Msza święta i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Małkowie i o godz. 1530 w Dusznikach.

3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.

4. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych.

5. Adoracja w ciszy w naszym kościele w każdy czwartek od godz. 800 do 1830.

6. Siostry Bernardynki zapraszają maturzystki i studentki na dni skupienia od
13 – 15 maja 2022 r. Zapisy w klasztorze Sióstr Bernardynek.

7. Organizujemy z Parafią Św. Mikołaja wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 4 czerwca br. Zapisy w zakrystii.

8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Ukraina i fatimskie objawienia.

9. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła.

10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności ŚP. Antoni Józefiak. Wieczny odpoczynek…

 

3 Niedziela Wielkanocy 1.05.2022 r.

3 Niedziela Wielkanocy 1.05.2022 r.

1. W rozpoczętym Tygodniu Biblijnym przeżywamy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
O godz. 1830 Nabożeństwo Majowe, a po nim Msza św. wypominkowa za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas Mszy św. o godz. 1030 polecać będziemy Druhów Strażaków, dziękując za ich służbę i poświęcenie; o godz. 1200 prosić będziemy by Polska była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

- w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, 

- w I czwartek m-ca – Msza św. o powołania o godz. 1830,

- w I piątek m-ca – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów. Od godz. 900 odwiedzimy chorych za których modlimy się na Mszy św. o godz. 1600. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.

- w I sobotę m-ca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1930.

- w przyszłą niedzielę – na Mszy św. o godz. 1030 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w komunii świętej. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny i gości dzieci komunijnych.

2. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej
i bł. O. Rafała z Proszowic.

3. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. 

4. Siostry Bernardynki zapraszają maturzystki i studentki na dni skupienia od
13 – 15 maja 2022 r. Temat spotkania to: „Cała piękna – Całaś piękna”.

5. Adoracja w ciszy w naszym kościele w każdy czwartek od godz. 800 do 1830.

6. Po przerwie wracamy do obrzędu błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosić będziemy Miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla rolników i o oddalenie klęski głodu, ognia i wojny. Msza św. 15.05. w Małkowie i Dusznikach, 22.05. Bartochowie i Łabędziach – Gołuchach, 29.05. w Zagajewie i Raczkowie.

7. Zachęcamy do obejrzenia bardzo dobrego filmu: Powołany na YouTube za darmo.

8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Dlaczego czcimy Maryję?– Z czego wynika nasze szczególne przywiązanie do Matki Bożej? – Przytul jeża– Jak sobie radzić ze zbuntowanym nastolatkiem?

9. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary.

10. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności ŚP. Maria Małkiewicz, której pogrzeb jutro o godz. 1430. Wieczny odpoczynek…

 

2 Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.

2 Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.

1. Dzisiaj – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699). Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, którą będziemy przeżywać w kościele o godz. 1500.

2. W rozpoczętym Tygodniu Miłosierdzia przeżywamy:

- w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty,

- we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, b-pa i męczennika, patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni. To także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

- w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

- w przyszłą niedzielę – Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.

3. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej
i bł. O. Rafała z Proszowic.

4. Od niedzieli 1 maja rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe, które będą
o godz. 1830, a następnie Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św.
o godz. 1600. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii
i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. 

5. Siostry Bernardynki zapraszają maturzystki i studentki na dni skupienia od 13 – 15 maja 2022 r. Temat spotkania to: „Cała piękna – Całaś piękna”.

6. Zachęcamy do obejrzenia bardzo dobrego filmu: Powołany na YouTube za darmo.

7. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Miłosierdzie w praktyce oraz Miłosierdzie pośród cierpienia.

8. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary. Niech zmartwychwstały Chrystus dodaje sił i odwagi, a pewność, że pokonał On ból, cierpienie i śmierć, napawa ufnością, że wszystko ma sens jedynie w Bogu.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.

1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy!”.

Dzisiaj trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą odmawiamy każdego dnia po Mszy św. wieczornej.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 1500 będziemy celebrować Godzinę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699).

5. Siostry Bernardynki serdeczne dziękują wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę uczestnicząc w „Kiermaszu wyrobów własnych” Sióstr, nabywali cegiełki na remont kościoła. Siostry zebrały: 10 278,00 zł. Niech dobry Bóg i św. Franciszek z Asyżu hojnie wynagrodzą wszystkim ofiarodawcom.

6. Najbliższe spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem 30.04. o godz. 1000
w klasztorze.

7. Serdeczne podziękowania składamy wszystkich ofiarodawcom i dobrodziejom naszego klasztoru. Dziękujemy Br. Hiacyntowi i Panu Tadeuszowi Chrzan za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz za świąteczny wystrój kościoła. Swoją wdzięczność wyrażamy Ministrantom za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego oraz Młodzieży Franciszkańskiej za przygotowanie całonocnej adoracji przy grobie. Słowa podziękowań kierujemy również do druhów Strażaków za pełnioną służbę przy grobie Pana Jezusa.

8. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Trudna wiara – Do przeżycia nadchodzących świąt z Maryją zachęca ks. Henryk Zieliński oraz – Osobiste poświęcenie – Św. Małgorzata Maria Alacoque rozpowszechniła osobiste poświęcenie się Najświętszemu Sercu Jezusowemu, pisze O. Robert Więcek SJ.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

„Najlepsze miejsce jest tam,
gdzie można drugim wyświadczyć najwięcej dobra.”

 
(bł. Karol de Foucauld)


Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Stronę klasztoru odwiedzono:

visitor counter