Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Nowe zdjęcia w galerii. Zapraszamy..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 r.

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W naszym kościele Msze św. o godz.: 700, 900, i 1600, a u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po Mszy św. o godz. 1130 z kościoła św. Mikołaja wyruszy procesja eucharystyczna. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy dla Pana Jezusa nasze serca. Pójdziemy w uroczystej procesji, która jest symbolem naszego pielgrzymowania z Chrystusem przez życie - tam, gdzie żyjąc, pracując, śpiesząc, nosimy Go codziennie w ukryciu naszych serc. Zapraszamy do licznego udziału w procesji parafian i sympatyków, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów, ministrantów do dzwonienia dzwonkami oraz panów i panie do niesienia feretronów i chorągwi. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

        I ołtarz na RYNKU – Proboszczowice

        II ołtarz przy AGROMIE – Apostolat Maryjny, Mężczyzn św. Józefa

        III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Myśliwych

        IV ołtarz przy GIMNAZJUM – OSP Zagajew

A podczas oktawy:

        I ołtarz na RYNKU – personel Szpitala Psychiatrycznego

        II ołtarz przy AGROMIE – OSP Grzybki

        III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Żeglarzy

        IV ołtarz przy GIMNAZJUM – mieszkańców Dusznik

Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 1. Wszystkim, obchodzącym swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
 1. W środę 19 czerwca podczas Mszy św. dziękczynnej o godz. 830 zakończymy rok szkolnego i katechetyczny dla LO w Warcie. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe na próbę przed procesją Bożego Ciała. Także w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież oazową, ministrantów i ich rodziców na spotkanie z poczęstunkiem kończące roczną formację.
 2. Spotkanie dla małżeństw sakramentalnych Kościoła Domowego na plebani parafii św. Mikołaja w piątek o godz. 1700. Zapraszamy.
 3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 1200 na spotkanie. Prosimy o obecność.
 4. Również w niedzielę 23 czerwca w wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz. 1700 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a następnie o godz. 1800 sprawowana będzie Msza św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, które będą odczytane podczas procesji. Naszymi modlitwami obejmijmy tego dnia wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1930 na placu przed naszym kościołem Letnia Akademia Opery, Operetki & Musicalu „ Stanisław Moniuszko – Gala Operowa” zaprasza na koncert w składzie:

Dariusz Stachura – tenor Anna Borucka – mezzosopran

Damian Wilma - baryton  Sebastian Marszalowicz - bas

Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione”

pod dyrekcją Jakuba Zwierza, prowadzenie koncertu – Dariusz Stańczuk.

 1. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać:

- Pokarm na życie wieczne – Kto tylko tyle wie o życiu wiecznym, że będzie ono niewyobrażalnie szczęśliwe, ten nie zrozumie dlaczego trzeba spożywać Ciało Syna Bożego.

- Pusta ściana – Co się stanie, jeśli Europa odrzuci chrześcijaństwo i dlaczego współczesne ideologie przyjmują formy nowych religii?

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

1.Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, a za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy aby skorzystać z sakramentu pokuty i zjednoczyć się z Chrystusem w Eucharystii. Spowiadamy podczas każdej Mszy świętej.

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. U Sióstr Bernardynek Msze św. z kazaniem o godz. 800 i o 1030 – suma odpustowa. W naszym kościele o godz. 730 i 1830.

- we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

- w środę –wspomnienie błogosławionych męczenników: O. Anastazego Pankiewicza, naszego współbrata i 107 towarzyszy,

- w czwartek– w naszej parafii święto św. Antoniego z Padwy, patrona wielu z nas, a szczególnie dzieci. Msze św. przy ołtarzu św. Antoniego o godz. 700, 900, 1600 z błogosławieństwem indywidualnym dzieci i o 1830; u Sióstr Bernardynek o godz. 800. Po Mszach św. poświęcenie lilii. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie.

- w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp-a i męczennika,

- w sobotę – wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała z Proszowic oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo codziennie o godz. 1800.
 3. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę
  15 czerwca o godz. 900 w kościele oraz dla młodzieży i ich rodziców w niedzielę 23 czerwca po Mszy o godz. 1200. Prosimy o obecność.
 4. Społeczność Szkoły Podstawowej przy ul. Koźmińskiej 11 w Warcie, zaprasza na święto szkoły pt. Moda i uroda dzisiaj na godz. 1500. W programie m.in. występy, mecze, biegi, loteria, figloraj. Szczegóły na plakacie. 
 5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy:

          I ołtarz na RYNKU – Proboszczowice

          II ołtarz przy AGROMIE – Apostolat Maryjny, mężczyźni św. Józefa

          III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Myśliwych

          IV ołtarz przy GIMNAZJUM – OSP Zagajew

A podczas oktawy:

          I ołtarz na RYNKU – personel Szpitala Psychiatrycznego

          II ołtarz przy AGROMIE – OSP Grzybki

          III ołtarz przy OŚRODKU ZDROWIA – Żeglarzy

          IV ołtarz przy GIMNAZJUM – mieszkańców Dusznik

 1. W niedzielę 23 czerwca w wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz. 1700 na cmentarzu rozpocznie się procesja z wypominkami, a następnie o godz. 1800 sprawowana będzie Msza św.

W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych, które będą odczytane podczas procesji.

 1. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Rumunia idzie razem – Najważniejsze wydarzenia i przesłanie z wizyty papieża Franciszka w Rumunii,

Oszukali papieża – Jak media i politycy oszukali Ojca Świętego i nas przedstawiając szefa fundacji „Nie lękajcie się” jako ofiarę wykorzystania przez księdza.

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Podczas koncertu w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2600 zł. Dziękujemy rodzinie państwa Okońskich za organizację i zaangażowanie za każdą pomoc i życzliwość, której doświadczamy.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019 r.

 1. Dzisiaj w godz. od 900 do 1200 można oddać krew w klasztorze. Św. Jan Paweł II mówił: „Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia...”

- Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.

 1. Pragniemy poinformować, iż otrzymaliśmy zgodę na projekt „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymamy dofinansowanie, którego warunkiem jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 1 mln 800 tyś. zł. Zapraszamy dzisiaj na koncert charytatywny na rzecz naszej parafii na godz. 1700. Podczas koncertu wystąpią: Zespół TRIM, który tworzą soliści Opery Nova w Bydgoszczy: Małgorzata Grela, Małgorzata Ratajczak i Janusz Ratajczak a także wystąpi Hanna Okońska – solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Łukasz Ratajczak – tenor występujący gościnnie w wielu teatrach operowych i muzycznych w Polsce oraz Maria Okońska – studentka klasy skrzypiec i wokalu w Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczegóły na plakatach. Zaproście także waszych przyjaciół, bliskich i rodzinę oraz ludzi dobrej woli.
 2. W rozpoczętym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek m-ca, oraz:

- jutro – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa miesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii.

- we wtorek – rozpoczniemy nowennę przed Urocz. św. Antoniego z Padwy,

- w środę – wspomnienie św. Bonifacego, b-pa i męczennika,

- - w I czwartek – Msza św. o powołania po nabożeństwie czerwcowym,

- w I piątek – spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych.

- w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.
 2. Niezmiennie każdego roku czerwcowa liturgia i pobożność gromadzi nas wokół Jezusowego Serca, które jest czytelnym znakiem miłości Pana Boga do człowieka.

Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 1830, a po nich Msza święta. W niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek Nabożeństwo codziennie o godz. 1800.

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę 15 czerwca o godz. 900 w kościele. Spotkanie dla młodzieży i rodziców w niedzielę 23 czerwca po Mszy o godz. 1200. Prosimy o obecność.
 2. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła i klasztoru. Niech dobry Bóg wynagradza każdy podjęty z miłością swoim błogosławieństwem.
 3. W Tygodniku Idziemy, możemy przeczytać: Prawda i mity – Mitu o własnej świętości bronimy czasem bardziej niż prawdy o świętości Boga. Co z tego wynika? Internetowa apologetyka – W USA powstał chrześcijański odpowiednik Facebooka, jako odpowiedź na przypadki cenzurowania treści dotyczących wiary.
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ŚP. Józef Krążyński i Helena Grażyna Nowacka, której pogrzeb będzie jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

6 Niedziela Wielkanocy 26.05.2019 r.

6 Niedziela Wielkanocy 26.05.2019 r.

 1. Obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dzisiaj Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530w Łabędziach – Gołuchach.
 2. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

- w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego, którą odmówimy podczas nabożeństwa.

- w I sobotę m-ca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do Sióstr Bernardynek na godz. 1930. Maryja podczas objawień w Fatimie jako jedną z najgorszych zniewag raniących Niepokalane Serce wskazała profanację świętych wizerunków. W kontekście niedawnego ataku na Ikonę Jasnogórską trzeba to odebrać jako wezwanie także dla Polaków.

- w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.
 2. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1830 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Od 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Są wolne miejsca na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca br. Wyjazd z parkingu przed kościołem św. Mikołaja o godz. 600. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy dziś w zakrystii.
 4. Pragniemy poinformować, iż otrzymaliśmy zgodę na projekt „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymamy dofinansowanie, którego warunkiem jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 1 mln 800 tyś. zł. Pragniemy Was zaprosić w przyszłą niedzielę 2 czerwca na koncert charytatywny na rzecz naszej parafii na godz. 1700.

Podczas koncertu wystąpią: Zespół TRIM, który tworzą soliści Opery Nova w Bydgoszczy: Małgorzata Grela, Małgorzata Ratajczak i Janusz Ratajczak a także wystąpi Hanna Okońska – solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Łukasz Ratajczak – tenor występujący gościnnie w wielu teatrach operowych i muzycznych w Polsce oraz Maria Okońska – studentka klasy skrzypiec i wokalu w Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczegóły na plakatach. Zaproście także waszych przyjaciół, bliskich i rodzinę oraz ludzi dobrej woli.

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania i nabywania Tygodnika Idziemy w przedsionku kościoła.
 3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ŚP. Renata Antczak i ŚP. Stanisława Nowotna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

5 Niedziela Wielkanocy 19.05.2019 r.

5 Niedziela Wielkanocy 19.05.2019 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1030 dzieci z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Także dziś podczas Mszy św. o godz. 1200spotkanie artystyczne ze światowej sławy tenorem –Panem Dariuszem Stachurą.
 2. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

- w środę – wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy

- w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

- w przyszłą niedzielę Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól godz. 1400 w Bartochowie i o godz. 1530w Łabędziach.

 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odprawiamy o godz. 1830 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.
 3. Organizujemy z Parafią Św. Mikołaja wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca br. Wyjazd z parkingu przed kościołem św. Mikołaja o godz. 600. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy do 26 maja w zakrystii.
 4. W Tygodniku Idziemy możemy przeczytać:- Czystość intencji – Jak podjęto próbę totalnego zmarginalizowania Kościoła? – pisze Krzysztof Ziemiec. - Taka jest prawda – O sprawach, które w ostatnich dniach najbardziej rozpaliły spory w Polsce – pisze ks. Henryk Zieliński.
 5. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 6. Przez Niepokalane Serce NMP zawierzmy Bogu osobę i intencje pap. Franciszka, naszą Ojczyznę i Dzieci rocznicowe, nasze rodziny i nas samych: Pod Twoją obronę uciekamy się…

4 Niedziela Wielkanocy 12.05.2019 r.

4 Niedziela Wielkanocy 12.05.2019 r.

 1. W rozpoczętym tygodniu modlitw o powołania i za powołanych w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – 38 rocznica zamachu na Jana Pawła II. To również dzień rozpoczęcia nabożeństw fatimskich, które są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Po Mszy św. o godz. 1830 ze śpiewem litanii udamy się do kościoła Sióstr Bernardynek, aby odmówić różaniec.

- we wtorek – święto św. Macieja, apostoła

- w środę – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony,

- w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.

- w piątek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika

- w sobotę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.

- za tydzień na Mszy św. o godz. 1030 dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Msza św. i obrzęd błogosławieństwa pól o godz. 1400 w Zagajewie i o godz. 1530 w Raczkowie.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert światowej sławy tenora – Pana Dariusza Stachury, który zaśpiewa podczas Mszy św. o godz. 1200. Do sukcesów artystycznych Dariusza Stachury zalicza się udział w obchodach 100-lecia premiery Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie w roku 1996, a po występach w Chicago prasa amerykańska okrzyknęła go Polskim Pavarotti'm.

 1. W najbliższy czwartek wigilię swoich imienin będzie przeżywał O. Sławomir – proboszcz parafii i przełożony naszej wspólnoty zakonnej. Parafian i grupy parafialne oraz sympatyków naszego kościoła i klasztoru, zapraszamy na różaniec o godz. 1800 i na wieczorną Mszę św. po nabożeństwie majowym w intencji O. Sławomira.
 2. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a szczególnie O. Sławomirowi – składamy nasze życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała na każdy dzień życia.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odprawiamy o godz. 1830 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.
 4. Wspólnota Domowego Kościoła przy parafii św. Mikołaja zaprasza w przyszłą niedzielę małżeństwa sakramentalne na spotkanie o godz. 1900 które odbędzie na plebani.
 5. Organizujemy z Parafią Św. Mikołaja wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca br. Wyjazd z parkingu przed kościołem św. Mikołaja o godz. 600. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy, który możemy nabyć w kruchcie kościoła.
 7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.
 8. Przez Niepokalane Serce NMP zawierzmy Bogu osobę i intencje pap. Franciszka, naszą Ojczyznę i Dzieci, które dziś po raz I przystąpiły do Komunii św., nasze rodziny i nas samych: Pod Twoją obronę uciekamy się…

3 Niedziela Wielkanocna 5.05.2019 r.

 1. Przeżywamy w Kościele w Polsce XI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), którego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zapraszamy na spotkania Kręgu biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.
 2. Dzisiaj odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin; Msza św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i o obfite plony o godz. 1400 w Małkowie i o godz. 1530 w Dusznikach.
 3. Jutro po Nabożeństwie Majowym miesięczna Msza św. za zmarłych.
 4. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek –święto św. Filipa i Jakuba, apostołów;

- w środę – urocz. św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.Msze św. jak w dzień powszedni.

- za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza na Mszy św. o godz. 1030 dzieci naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej.

 1. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, czy też rocznice składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odprawiamy o godz. 1830 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.
 3. Organizujemy z Parafią Św. Mikołaja wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca br. Wyjazd z parkingu przed kościołem św. Mikołaja o godz. 600. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 11 maja o godz. 900.
 5. Zachęcamy do czytania Tygodnika Idziemy, który możemy nabyć w kruchcie kościoła.
 6. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

 1. Dzisiaj – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699).

O godz. 1500 będziemy celebrować Godzinę Miłosierdzia Bożego w klasztorze i u Sióstr. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 1. W rozpoczętym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca, a w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, b-pa i męczennika, patrona Polski przeniesioną z 23 kwietnia. Msze św. jak w dzień powszedni. To także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

- w I czwartek – wspomnienie św. Atanazego, b-pa i doktora Kościoła.  

- w I piątek – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Odwiedziny chorych przez O. Krzysztofa wyjątkowo od godz. 1000, drugi kapłan od godz. 900.

- w I sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w u Sióstr Bernardynek o godz. 1930. Serdecznie zapraszamy.

- w przyszłą niedzielę – zgodnie z wielowiekową tradycją odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. W naszej parafii o godz. 1400 w Małkowie i o godz. 1530 w Dusznikach na Mszach św. będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o pomyślne i obfite plony.

 1. Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, czy też rocznice składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.
 2. Od środy 1 maja rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie będą o godz. 1830, a później Msza święta. W niedzielę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1600. U Sióstr Bernardynek nabożeństwa codziennie o godz. 1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.
 3. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania Tygodnika Idziemy w którym warto przeczytać:

W centrum miłosierdzia – O cudach i o codziennej posłudze w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – opowiada kustosz ks. Franciszek Ślusarczyk, Odbudujemy katedrę naszej wiary – Jak na pożar paryskiej katedry reagują Francuzi?

 1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ŚP. Zdzisław Czarnecki, ŚP. Janina Cieślak i ŚP. Helena Olek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 2. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi was drogami Chrystusa Zmartwychwstałego.

Zmartwychwstanie Pańskie 21.04.2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie 21.04.2019 r.

 1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy!”.
 2. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.
 3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Dzisiaj trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będziemy celebrować w niedzielę. O 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. W dniu tym – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699).
 5. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Dziękujemy Br. Hiacyntowi i Panu Tadeuszowi Chrzan za świąteczny wystrój kościoła oraz przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Swoją wdzięczność wyrażamy Ministrantom i Młodzieży Oazowej za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego oraz przygotowanie całonocnej adoracji przy grobie. Słowa podziękowań kierujemy do Strażaków za wzorową postawę przy grobie Pana Jezusa.
 6. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 7. Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia:

Niech zmartwychwstały Chrystus dodaje sił i odwagi, a pewność, że pokonał On ból, cierpienie i śmierć, napawa ufnością, że wszystko ma sens jedynie w Bogu.

Dzięki Jego Boskiej mocy niech i nasze życie będzie pełne pogody, radości i wszelkiego dobra.

Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.

Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.

 1. Rozpoczynając Rekolekcje Wielkopostne, serdecznie witamy w naszej wspólnocie O. Leszka Walkiewicza – gwardiana z Łęczycy, życząc mu obfitości Darów Ducha Świętego.

Dzisiaj także Uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku z poświęceniem palm na placu przy ul. Przedwiośnie o godz. 1145. Serdecznie zapraszamy.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację piątkowego Misterium Męki Pańskiej i dzisiejszego wjazdu. Szczególne dziękujemy Panu Janowi Bartskiemu ze Strachocic za belki na drzewo krzyża. Niech dobry Bóg wynagrodzi podjęty trud i Wam błogosławi.
 2. Zakończyliśmy 3 tygodniowy remont organów, który podjęliśmy ze względu na obecność szkodników. Prace wyniosły 22 tyś zł. Dziękujemy za ofiary.
 3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i polecamy dobremu Bogu przez wstawiennictwu bł. O. Rafała.
 4. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu przy wyjściu z kościoła. Naszą wdzięczność wyrażamy wszystkim dobrodziejom klasztoru, a szczególnie Państwu Zubrzyckim. Polecamy Was i wasze rodziny Panu Bogu w codziennej modlitwie.
 5. Od Czwartku do Soboty przeżywamy Święte Triduum Paschalne.

W tych dniach nie będzie Mszy św. porannych.

- Wielki Czwartek: o godz. 1800 sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

W czasie liturgii sprawowany będzie obrzęd Mandatum (obmycia nóg apostołom). W Kościele Sióstr Bernardynek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1700.

- Wielki Piątek: to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa; w tym dniu obowiązuje post ścisły (nie spożywamy potraw mięsnych jedząc trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 700. Droga Krzyżowa o godz. 1730. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy
o godz. 1800, a w Kościele Sióstr Bernardynek o godz. 1700. Czuwanie z piątku na sobotę poprowadzi Młodzież Oazowa i Ministranci od godz. 2100 do godz. 600.

Zapraszamy na tę adorację również młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

- Wielka Sobota: jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się na adoracji. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny:

- w kościele: od godz. 900 do 1400

- na wioskach: od godz. 900: pierwszy kapłan od Dusznik w kierunku Łabędzi, a drugi kapłan: Zagajew i Raczków. Prosimy o przysłanie samochodów po kapłanów. W Wielką Sobotę o godz. 2200 początek Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, poświęcenie ognia i paschału na placu kościelnym, uroczysta Msza św. i procesja rezurekcyjna. W Kościele Sióstr Bernardynek, Liturgia rozpocznie się o godz. 2000.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 Poniedziałek, Wtorek, Środa

9.00 – Msza święta z nauką

11.00 – Msza święta z nauką

16.30 – Droga Krzyżowa    

17.00 – Msza święta z nauką

18.30 – Msza święta z nauką

We wtorek dzień spowiedzi świętej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. a o godz. 1100 Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Prosimy o przywiezienie chorych do kościoła.

Ofiary składane na tace w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy, przeznaczone są na potrzeby klasztoru w Łęczycy, gdzie posługuje O. Leszek.

Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w internecie, gablocie i na drzwiach kościoła.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

157018
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
93
193
1286
113545
2803
5177
157018
Twoje IP: 3.90.108.129
2019-06-17