Adres:

ADRES:

 

Klasztor oo. Bernardynów

ul. Klasztorna 9
98-290 WARTA

tel. (043) 829-40-74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta:
Bank Spoldzielczy w Warcie
94 9270 0006 0021 8926 2000 0001 

Diecezja włocławska

Nowe zdjęcia w galerii. Zapraszamy..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zmartwychwstanie Pańskie 21.04.2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie 21.04.2019 r.

 1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy!”.
 2. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.
 3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Dzisiaj trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będziemy celebrować w niedzielę. O 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. W dniu tym – obiecał Pan Jezus – otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz 699).
 5. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Dziękujemy Br. Hiacyntowi i Panu Tadeuszowi Chrzan za świąteczny wystrój kościoła oraz przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Swoją wdzięczność wyrażamy Ministrantom i Młodzieży Oazowej za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego oraz przygotowanie całonocnej adoracji przy grobie. Słowa podziękowań kierujemy do Strażaków za wzorową postawę przy grobie Pana Jezusa.
 6. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła.
 7. Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia:

Niech zmartwychwstały Chrystus dodaje sił i odwagi, a pewność, że pokonał On ból, cierpienie i śmierć, napawa ufnością, że wszystko ma sens jedynie w Bogu.

Dzięki Jego Boskiej mocy niech i nasze życie będzie pełne pogody, radości i wszelkiego dobra.

Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.

Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.

 1. Rozpoczynając Rekolekcje Wielkopostne, serdecznie witamy w naszej wspólnocie O. Leszka Walkiewicza – gwardiana z Łęczycy, życząc mu obfitości Darów Ducha Świętego.

Dzisiaj także Uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku z poświęceniem palm na placu przy ul. Przedwiośnie o godz. 1145. Serdecznie zapraszamy.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację piątkowego Misterium Męki Pańskiej i dzisiejszego wjazdu. Szczególne dziękujemy Panu Janowi Bartskiemu ze Strachocic za belki na drzewo krzyża. Niech dobry Bóg wynagrodzi podjęty trud i Wam błogosławi.
 2. Zakończyliśmy 3 tygodniowy remont organów, który podjęliśmy ze względu na obecność szkodników. Prace wyniosły 22 tyś zł. Dziękujemy za ofiary.
 3. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i polecamy dobremu Bogu przez wstawiennictwu bł. O. Rafała.
 4. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu przy wyjściu z kościoła. Naszą wdzięczność wyrażamy wszystkim dobrodziejom klasztoru, a szczególnie Państwu Zubrzyckim. Polecamy Was i wasze rodziny Panu Bogu w codziennej modlitwie.
 5. Od Czwartku do Soboty przeżywamy Święte Triduum Paschalne.

W tych dniach nie będzie Mszy św. porannych.

- Wielki Czwartek: o godz. 1800 sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

W czasie liturgii sprawowany będzie obrzęd Mandatum (obmycia nóg apostołom). W Kościele Sióstr Bernardynek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1700.

- Wielki Piątek: to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa; w tym dniu obowiązuje post ścisły (nie spożywamy potraw mięsnych jedząc trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 700. Droga Krzyżowa o godz. 1730. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy
o godz. 1800, a w Kościele Sióstr Bernardynek o godz. 1700. Czuwanie z piątku na sobotę poprowadzi Młodzież Oazowa i Ministranci od godz. 2100 do godz. 600.

Zapraszamy na tę adorację również młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

- Wielka Sobota: jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się na adoracji. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny:

- w kościele: od godz. 900 do 1400

- na wioskach: od godz. 900: pierwszy kapłan od Dusznik w kierunku Łabędzi, a drugi kapłan: Zagajew i Raczków. Prosimy o przysłanie samochodów po kapłanów. W Wielką Sobotę o godz. 2200 początek Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, poświęcenie ognia i paschału na placu kościelnym, uroczysta Msza św. i procesja rezurekcyjna. W Kościele Sióstr Bernardynek, Liturgia rozpocznie się o godz. 2000.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 Poniedziałek, Wtorek, Środa

9.00 – Msza święta z nauką

11.00 – Msza święta z nauką

16.30 – Droga Krzyżowa    

17.00 – Msza święta z nauką

18.30 – Msza święta z nauką

We wtorek dzień spowiedzi świętej. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. a o godz. 1100 Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Prosimy o przywiezienie chorych do kościoła.

Ofiary składane na tace w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy, przeznaczone są na potrzeby klasztoru w Łęczycy, gdzie posługuje O. Leszek.

Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w internecie, gablocie i na drzwiach kościoła.

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019 r.

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019 r.

 1. W związku ze zmianą czasu wieczorna Msza św. w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 1830.
 2. W najbliższy piątek 12 kwietnia zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej ulicami miasta. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Mikołaja o godz. 1800. Szczegóły na plakatach. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Próba generalna Misterium w czwartek 11.04. o godz. 1900 w klasztorze. Obecność obowiązkowa.
 3. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Włocławka 13 kwietnia w ramach Światowych Dni Młodzieży. Wyjazd o godz. 730 z kościoła św. Mikołaja. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy u ks. Jacka Borowskiego.
 4. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi O. Leszek Walkiewicz – gwardian z Łęczycy. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i na drzwiach kościoła. Uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku z poświęceniem palm na placu przy ul. Przedwiośnie o godz. 1145. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spowiedź w klasztorze codziennie podczas Mszy św. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę. Szczególnie zachęcamy do spowiedzi podczas rekolekcji.
 6. Trwa remont organów, który podjęliśmy ze względu na obecność szkodników. Szybkie ich zwalczenie pozwoli nam uniknąć zbędnych napraw w przyszłości.
 7. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny m.in. O. Juliuszowi, urodziny, czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i polecamy dobremu Bogu przez wstawiennictwu bł. O. Rafała. O. Juliusz Mszę św. będzie sprawował we czwartek o 1830.
 8. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła, a szczególnie do Państwa Chojnackich. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu przy wyjściu z kościoła. Polecamy Was i wasze rodziny Panu Bogu w codziennej modlitwie.
 9. Zapraszamy prezesów i naczelników OSP z terenu naszej parafii na spotkanie organizacyjne dotyczące adoracji przy Grobie Pana Jezusa w środę 10 kwietnia na godz. 1900 do klasztoru.
 10. Pragniemy poinformować, iż otrzymaliśmy zgodę i część funduszy z Urzędu Marszałkowskiego na projekt „Rewitalizacja Zespołu Kościelno-Klasztornego OO. Bernardynów w Warcie, który rozpocznie się w najbliższym czasie. Prosimy o modlitwę.

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019 r.

 1. Jutro o godz. 1830 miesięczna Msza św. za zmarłych. Kartki z ich imionami możemy składać w zakrystii. W związku ze zmianą czasu wieczorna Msza św. w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 1830.
 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca;

- w I czwartek – zapraszamy na Mszę św. o powołania na godz. 1830.

- w I piątek – spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Od godziny 900 odwiedzimy chorych, za których modlimy się tego dnia we Mszy św. o godz. 1600.

- w I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

 1. W czwartek 4 kwietnia odbędą się obchody 79 rocznicy mordu dokonanego przez niemieckiego okupanta na kilkusetosobowej grupie pacjentów Szpitala Psychiatrycznego w Warcie. O godz. 1330 modlitwa intencji pomordowanych, przypomnienie wydarzeń i złożenie kwiatów pod pomnikiem na terenie Szpitala, o 1345 spotkanie z panią Izabelą Bucką, autorką książki "Ale mnie strzeż od wszelkiego złego", nawiązującej do tragicznych wydarzeń mających miejsce w szpitalach psychiatrycznych w okresie II Wojny Światowej.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych,

- w naszym kościele:

W dni powszednie: Droga Krzyżowa o godz. 1800.

W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1030

- w kościele Sióstr Bernardynek:

Droga Krzyżowa w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1515

Gorzkie Żale codziennie za wyjątkiem piątku o godz. 1515, a w niedzielę
o godz. 730.

 1. Próba Misterium w piątek 5 kwietnia o godz. 1900 w klasztorze. Obecność obowiązkowa.
 2. Również w piątek w Sieradzu z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakatach.
 3. W sobotę o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele koncert pod tytułem "Droga Krzyżowa" - misterium inspirowane tekstami ks. Twardowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę Mszą św.  o godz.  10.30 rozpocznie się spotkanie miejscowej  wspólnoty  FZŚ,  a  po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich  sympatyków  św.  Franciszka
 5. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i kościoła. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia i polecamy was opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu bł. O. Rafała.

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

 

1.Jutro 25 marca Dzień Świętości Życia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 900 i 1700,a u Sióstr Bernardynek o godz. 800.


2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych,

- w naszym kościele:
W dni powszednie: Droga Krzyżowa o godz. 1630, w piątek o 1700
W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1030
- w kościele Sióstr Bernardynek:
Droga Krzyżowa w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1515
Gorzkie Żale codziennie za wyjątkiem piątku o godz. 1515, a w niedzielę
o godz. 730. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Zapraszamy osoby, które w ubiegłym roku brały udział jak również wszystkich chętnych do włączenia się w Misterium Męki Pańskiej. Najbliższa próba 5 kwietnia o 1900 w klasztorze.

4. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

5.Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i polecamy was opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu bł. O. Rafała.

6. Od jutra w naszym kościele rozpoczyna się remont organów. Instrument wymaga już konserwacji, wymiany mieszków oraz strojenia. Podjęliśmy go również ze względu na obecności szkodników- szybkie ich zwalczenie pozwoli uniknąć wysokich kosztów napraw w przyszłości. Prace mają potrwać około dwóch tygodni.

7. 6 kwietnia o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele koncert pod tytułem "Droga Krzyżowa" - misterium inspirowane tekstami ks. Twardowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

8. Zachęcamy do nabywania tygodnika Idziemy , w którym możemy przeczytać: Jak chronić nasze dzieci? – O sposobach rozmawiania z dziećmi o sprawach trudnych i intymnych.

9. Apel o modlitwę o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesław Meringa

Bracia Kapłani!
Czcigodne Siostry Zakonne!
Drodzy Diecezjanie!

Zwracam się z prośbą o modlitwę w intencji o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesława Meringa. W najbliższych dniach Księdza Biskupa czeka zabieg w klinice w Bydgoszczy.
Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do szybkiego powrotu Pasterza Diecezji do pełni sił. Ksiądz Biskup Wiesław Mering wyraża wdzięczność za wszelkie znaki życzliwości względem swojej osoby i również ze swej strony zapewnia o modlitewnej pamięci o diecezji.

+Stanisław Gębicki
Biskup Pomocniczy Diecezji Włocławskiej
Wikariusz Generalny

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: ŚP. Kazimierz Jan Matusiak, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

V Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

- jutro – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes,

- w czwartek – święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała oraz Bożego błogosławieństwa.

 1. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki. Sprzęt można składować na parkingu klasztornym w piątek 22 lutego do godz. 1000.
 2. Spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania w sobotę 16.02. o godz. 900, a dla ministrantów w sobotę 23.02. o 1600.
 3. Od piątku w naszym klasztorze, odbywały się rekolekcje powołaniowe. Dziękujemy O. Fabianowi, O. Wenantemu i braciom postulantom za przybliżenie św. Franciszka z Asyżu i sposobu życia charyzmatem we współczesnym zsekularyzowanym świecie.
 4. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: ŚP. Ignacy Kopytek. Wieczny odpoczynek…

Relacja z wizyty J.E. Ks. bpa Wiesłąwa Meringa: Warta bp Wiesław Mering

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019 r.

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019 r.

 1. Przeżywamy niedzielę Ad Gentes czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 2. We wtorek 19 marca w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszej diecezji. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 900 i 1700, a u Sióstr Bernardynek o godz. 800 i 1030 – suma odpustowa.

Wstawiennictwu św. Józefa powierzamy wszystkie osoby noszące jego imię, a szczególnie pap. Seniora Benedykta XVI i Matkę Przełożoną Klasztoru Sióstr Bernardynek s. Józefę.

Tego dnia po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy osoby, które w ubiegłym roku brały udział jak również wszystkich chętnych.

 1. W Wielkim Poście Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

- w naszym kościele:

W dni powszednie: Droga Krzyżowa o godz. 1630, a w piątek o 1700

W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1030

- w kościele Sióstr Bernardynek:

Droga Krzyżowa w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1515

Gorzkie Żale za wyjątkiem piątku o godz. 1515, a w niedzielę o godz. 730

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Od przyszłej niedzieli zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru. Polecamy Was i wasze rodziny dobremu Bogu w naszej modlitwie.
 2. Wszystkim parafianom i sympatykom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze życzymy pokoju i dobra oraz polecamy was Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem bł. O. Rafała z Proszowic.

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

 1. Rozpoczęty okres Wielkiego Postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku. Niech u progu tego czasu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. Dziś I dzień nowenny do świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

We środę w 6 rocznicę wyboru pap. Franciszka, Kościół w Polsce będzie obchodził 100 rocznicę pierwszego zebrania Konferencji Episkopatu Polski oraz stulecie przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską.

 1. We wtorek 19.03. w Urocz. św. Józefa po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy osoby, które w ubiegłym roku brały udział jak również wszystkich chętnych.
 2. W Wielkim Poście Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

- w naszym kościele:

W dni powszednie: Droga Krzyżowa o godz. 1630, a w piątek o 1700

W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1030

- w kościele Sióstr Bernardynek:

Droga Krzyżowa w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1515

Gorzkie Żale za wyjątkiem piątku o godz. 1515, a w niedzielę o godz. 730

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Pragniemy się podzielić z wami wiadomością, iż został ukończony I etap prac związanych z systemem przeciwpożarowym kościoła i klasztoru, który wyniósł 120 tyś. zł.
 2. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Szatan w ciemnościach łowi – Czy powinniśmy się bać szatana i jakie są metody jego działania? – mówi o. Jacek Salij OP, Klucz do Wielkanocy – Co jest najważniejsze w Wielkim Poście? – mówi abp Grzegorz Ryś.

VIII Niedziela Zwykła 3.03.2019 r.

VIII Niedziela Zwykła 3.03.2019 r.

 1. Rozpoczynamy dziś 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości.

Módlmy się także o to, by Bóg darował nam winy i grzechy związane z nadużywaniem alkoholu.

W godzinach od 900 do 1200 w klasztorze odbywa się akcja oddania krwi.

 1. Jutro święto św. Kazimierza Królewicza i comiesięczna Msza św. za zmarłych, których imiona można składać w zakrystii.

Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

 1. W środę 6 marca – Popielec - rozpoczynający Wielki Post.

Na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. z kazaniem o godz.: 700, 800 (u Sióstr Bernardynek), 900 i 1700. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli przyjmujemy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Przypomnijmy również, że w każdy piątek obowiązuje post jakościowy, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych.

 1. Za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu spotkanie dla dzieci rocznicowych o 11 30 a w naszej parafii kazania będzie głosił O. Bogdan z Ukrainy, którego polecamy waszym modlitwą.
 2. W Wielkim Poście Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

- w naszym kościele:

W dni powszednie: Droga Krzyżowa o godz. 1630, a w piątek o 1700

W niedzielę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1030

- w kościele Sióstr Bernardynek:

Droga Krzyżowa w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 1515

Gorzkie Żale za wyjątkiem piątku o godz. 1515, a w niedzielę o godz. 730

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 2. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

ŚP. Teresa Plesler i ŚP. Teresa Kędzia. Wieczny odpoczynek…

VII Niedziela Zwykła 24.02.2019 r.

VII Niedziela Zwykła 24.02.2019 r.

 1. W tym tygodniu przypadają Dni odnowy wewnętrznej: I piątek i I sobota miesiąca

- w I piątek – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od godz. 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, których polecamy we Mszy św. o godz. 1600. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą;

- w I sobotę – zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP do kościoła Sióstr Bernardynek na godz. 1930.

Wszystkim, którzy będą obchodzić swoje imieniny, urodziny i jubileusze składamy życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i bł. O. Rafała.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w akcji oddania krwi w klasztorze w godz. od 900 do 1200. Planując oddanie krwi, trzeba pamiętać o zabraniu dowodu osobistego, lekkostrawnym posiłku i powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.
 2. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie miejscowej wspólnoty FZŚ, a po niej serdecznie zapraszamy do salki wszystkich sympatyków św. Franciszka na dalszą część spotkania.
 3. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszego klasztoru i kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia.
 4. W tygodniku Idziemy: Trzeba budzić sumienia – O doświadczeniu nienawiści w dziejach narodów i we własnym życiu oraz co trzeba robić, aby nienawiść nie wymknęła się spod kontroli? – mówi abp Henryk Hoser SAC, Operacje na otyłość – Radykalne metody walki z otyłością.

Ważna informacja

Ratujmy Klasztor

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieli by pomóc.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Słowo na dziś

"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą."

 
(Św.Jan od Krzyża)


Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

147640
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
29
162
440
103741
5763
4811
147640
Twoje IP: 83.3.206.68
2019-04-24